Lokalizacja

2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
-
+
Wiek 0-14 Dziecko
-
+
Wiek 0-10 Dziecko
-
+
wybierz
Rezerwacja
left
right
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

RAJ DLA ROWERZYSTÓW

TRASY ANDURO TRAILS

Kompleks „Enduro Trails – Bielsko-Biała” to sieć jednokierunkowych pięknych, widokowych tras rowerowych, tzw. „singletracków”. Są to najbardziej lubiane przez kolarzy górskich, wąskie, kręte i pofalowane ścieżki o różnym stopniu trudności, od tych łatwiejszych, łagodnie opadających, aż po strome, wymagające technicznie zjazdy. Centrum ścieżek wraz z punktem informacyjnym mieści się w obrębie tzw. miejskich Błoni, u stóp Koziej Góry. Trasy rozpościerają się pomiędzy Szyndzielnią i Kozią Górą (w masywie Klimczoka). Szyndzielnia wznosi się na wysokość 1030 metrów nad poziomem morza. Na jej szczyt można wjechać nowoczesną koleją gondolową (Kolej Linowa Szyndzielnia). Czy to nie znakomity pomysł na relaks …?

OŚRODEK REKREACYJNO-NARCIARSKI DĘBOWIEC

Stok Dębowca to idealne całorocznie wykorzystane miejsce na piesze wędrówki, spacery a dla wygodnych na górę można dostać się kolejką kanapową. Zimą to miejsce zmienia się w doskonały i nowoczesny kompleks narciarski z trasą o długości 600 m gdzie znajdziesz mały wyciąg zaczepowy dla dzieci, trasę do nauki jazdy na nartach. Naśnieżanie, ratrakowanie zapewnia świetne warunki do jazdy na nartach, desce snowboardowej a wieczorne oświetlenie doda wyjątkowego klimatu, co idealnie się łączy z dużą dawką niezapomnianych widoków i podziwiania panoramy regionu. Nieopodal sprawdź również Park Linowy, plac zabaw dla dzieci wyposażony m.in. w piramidę wspinaczkową, huśtawki, skałkę i ściankę wspinaczkową, karuzelę, plac ćwiczeń.

SZYNDZIELNIA I WIEŻA WIDOKOWA

ZIAD TOWER

Jeśli nie lubisz za bardzo chodzić po górach, cenisz wygodę a chciałbyś się łatwo i wygodnie dostać prawie na sam szczyt - to Szyndzielnia jest jak najbardziej dla Ciebie. Na szczyt prowadzi nowoczesna kolej gondolowa długości 1810 m, będąca jedną z największych atrakcji Bielska-Białej. Charakterystyczne jaskrawożółte, wygodne, sześcioosobowe wagoniki przez cały rok przeniosą Cię wśród koron drzew na sam szczyt gdzie podziwiać możesz piękne widoki o każdej porze roku. Chcesz sięgnąć jeszcze wyżej ? Warto wejść na wieżę widokową aby zobaczyć panoramę samego miasta oraz Beskidu Małego i Śląskiego. Później masz do wyboru piesze szlaki, spacer na Klimczok, trasy rowerowe … Szyndzielnia to doskonałe miejsce na wypoczynek i spacer na świeżym powietrzu.

CISZA TO LUKSUS DLA WSZYSTKICH

NADSZEDŁ CZAS NA LAS

Góry i las to istotny element otoczenia Apartamentów Szyndzielnia. Wystarczy parę chwil aby poczuć uspokajająca energię, która płynie prosto z natury. Ty decydujesz o własnym tempie, ty decydujesz jaki czas spędzisz w Naszej pobliskiej „fabryce tlenu”, ty sam wiesz, co właśnie Tobie jest potrzebne. Idealne miejsce na odpoczynek od miejskiego pędu a może to ten moment by na chwilę zwolnić … To nie wymaga wysiłku. Pobyt na łonie natury, spacer wśród drzew, świeże powietrze i poczucie niezwykłej leśnej atmosfery ma same plusy. Las to znakomity "wychowawca", a w szczególności dzieci, które na świeżym powietrzu lepiej się rozwijają, poprawia się ich sprawność fizyczna. Nie wspominając już o wspaniałej stronie rodzinnych spacerów po lesie - o budowaniu i utrwalaniu więzi rodzinnych. Ten las jest dla Ciebie, dla Was …

BBBIKE

To sieć bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich bbbike dostępna dla mieszkańców i turystów. Składa się z 24 stacji i 192 rowerów, dzięki temu sezon w Bielsku-Białej trwa jeszcze dłużej. Każda stacja wyposażona jest w co najmniej jeden terminal oraz bezpłatne wi-fi, które umożliwi użytkownikom rejestrację i zarządzanie kontem. Wokół Bielska-Białej widokową trasą tzw. Niebieskim Szlakiem możesz pokonać dystans aż 52 km ale jazda jest możliwa również fragmentami, więc czasem warto spróbował własnych sił …

MIEJSCE DLA AKTYWNYCH

I MIŁOŚNIKÓW GÓRSKICH KRAJOBRAZÓW

Pobliskie góry, lasy, oznaczone szlaki turystyczne i wytyczone ścieżki biegowe są idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej. Możesz wybrać się zarówno na spacery w rodzinnym gronie ale znajdziesz coś dla osób aktywnych, spragnionych biegania czy nordic walkingu w otoczeniu zieleni i czystego powietrza, przestrzeni i pięknych widoków. Dla biegaczy szczególnie polecana jest ścieżka biegowa w Bielsku-Białej w Wapienicy o długości 12,5-km, która wiedzie malowniczymi terenami Doliny Wapienicy. Bezpośrednia lokalizacja i okolica wręcz zaprasza do aktywnego wypoczynku, spacerów z rodziną, górskich wędrówek i sportów bez względu na porę roku

UKOJENIE W NUTACH

CAVATINA HALL SALA KONCERTOWA

Cavatina Hall to nowy, nowoczesny i futurystyczny budynek sali koncertowej zlokalizowany w centrum Bielska-Białej z doskonałym dostępem do komunikacji miejskiej. Masz ochotę na doznania muzyczne wysokiej klasy ? Czekają Cię wspaniałe koncerty, niesamowici wykonawcy, muzyka pobudzająca zmysły i emocje, a to wszystko w perfekcyjnie zaprojektowanych nietuzinkowych przestrzeniach. Miejsce gwarantujące doznania zarówno dla melomanów jak i miłośników architektury. Z pewnością to jedna z najnowszych i najlepszych Sal Koncertowych w Polsce. Wypada doświadczyć całkiem nowych doznań muzycznych …

BIELSKO-BIAŁA

MAŁY WIEDEŃ I SERCE MIASTA

To określenie stosowane wobec miast czerpiących wzorce architektoniczne z Wiednia – taki jest właśnie klimat tego miasta. Sece miasta to Idealna lokalizacja do rozpoczęcia pieszych wycieczek. Naprawdę warto poszwendać się po wszystkich okolicznych uliczkach, podziwiać różnorodność architektury. Znajduje się tu cały ciąg kamienic z przełomu XIX i XX w - kamienic i willi bogatych bielskich fabrykantów, przemysłowców i kupców. Zwiedzać można o każdej porze dnia a potem warto odpocząć w jednej z licznych knajpek. Rynek jest miejscem popularnym wśród turystów, mieszkańców, wspólnych spotkań przedsiębiorców i artystów w otoczeniu muzyki, galerii sztuk, restauracji przepełnionych smakowitą kuchnią, klubów muzycznych. Nieopodal rynku znajdziesz: Zamek Sułkowskich – dawna siedziba cieszyńskich Piastów, Teatr Polski, Studio Filmów Rysunkowych, Dom Tkacza, XV-wieczna katedra św. Mikołaja, pomnik Marcina Lutra, Ratusz … kuszące miejsca do zwiedzania.

NASI BIELSZCZANIE

i Studio Filmów Rysunkowych

To właśnie Reksio, Bolek i Lolek, Baltazar Gąbka, Bartolini herbu Zielona Pietruszka czy Miś Kudłatek to rodowici bielszczanie ! Część z nich można spotkać na ulicach miasta w postaci pięknie uwiecznionych pomników bajkowych wspomnień. To szczególnie ciekawe propozycje dla dzieci, bo zarówno Studio Filmów Rysunkowych, jak i Teatr Lalek Banialuka od dekad cieszą się uznaniem dziecięcej widowni. Warto odwiedzić te dwa miejsca, tak ważne dla tysięcy, jeśli nie milionów, młodszych i nieco starszych Polaków. Miejsce dla pokoleń, które ich pamiętają i tych, w którym warto utrwalić tych bohaterów w pamięci. Na koniec obowiązkowo należy trzasnąć sobie pamiątkowe selfie z Reksiem tudzież z Bolkiem i Lolkiem a fotka z nimi zawsze przywoła wiele pięknych wspomnień.

TEATR POLSKI

Teatr Polski w Bielsku-Białej jest jedną z najchętniej odwiedzanych i najbardziej rozpoznawalnych instytucji w regionie. Budynek należy do najpiękniejszych w regionie obiektów teatralnych epoki. Zbudowany został według planów wiedeńskiego architekta Emila Rittera von Förstera w latach 1889–1890. W repertuarze Teatru Polskiego znaleźć można klasykę literatury, współczesne odczytania prozy polskiej i światowej, inscenizacje współczesnych tekstów dramatycznych, ale również spektakle muzyczne i różnorodny repertuar komediowy. Do współpracy zapraszani są zarówno uznani twórcy teatralni, jak i młodzi, eksperymentujący artyści. Teatr jest niewątpliwie sztuką, która pozwala na doznania najwyższego rzędu … czasem warto przenieść się w inny świat.

Mapa z lokalizacją

Sprawdź naszą lokalizację

design by : LEMONPIXEL.pl  /  booking by : HOTRES.pl